הזמנה של שירותי צילום אוכל מקצועי חיונית לעסק שלכם משום שתמונות איכותיות וטובות של אוכל ימשכו אליכם קהל

    תוכן המאמר:

 

צילומי אוכל – לא רק קליק וגמרנו, אלא תורה שלמה והרבה תכנון מראש

 

צילום אוכל הוא שירות בסיסי שכל בעל עסק בתחום הקולינריה זקוק לו.

אתם בעלי עסק קולינרי? מסעדה? בית קפה? קייטרינג? בישול ביתי? רוצים שהקהל ישמע עליכם? צילומי אוכל הם שלב הכרחי על מנת שקהל הלקוחות יכיר את העסק שלכם ובמיוחד את המנות שאתם מציעים.

כצלם ותיק בתחום צילום אוכל אני מספק את כל התמונות הנדרשות על מנת שהלקוחות של העסק הקולינרי שלכם, וכמובן גם הלקוחות הפוטנציאליים, ירצו לטעום ולחוות את מה שיש לכם להכין, לאחר שיצפו בתמונות.

אני מספק צילומי אוכל לכל מטרה – אני מצלם מנות לפרסום באתר, לתפריטים, למודעות פרסום, לתמונות אווירה, וכמובן תמונות לרשתות החברתיות – פייסבוק, אינסטגרם, ועוד.

במהלך העבודה אני דואג כמובן לצילומים של המנות שהעסק שלכם מציע. כמובן שהמטרה שלי בעת הצילום היא להציג כל מנה באופן כמה שיותר אטרקטיבי ומגרה, על מנת למשוך את הלקוחות שירצו לרכוש דווקא את המטעמים שלכם!

חשוב להבין, צילומי אוכל הם לא דבר שנעשה בחמש דקות. זהו לא מצב שבו מגיע צלם, מצלם כמה קליקים, וזהו. צילום אוכל זה תהליך שמורכב מכמה שלבים ותכנונים.

 

יום הצילום הוא אולי השיא של העבודה, אבל צילום אוכל כולל עוד שני שלבים חשובים: לפני עבודת הצילום – שלב של הקדמה ותכנון מראש. אחרי עבודת הצילום – של הכנת התמונות הטובות ביותר, ריטושים, וכל מה שצריך כדי ליצור תמונות שתיראנה לא פחות ממושלמות.  

הלקוחות שלי חשובים לי, ולכן אני משקיע הרבה בעבודת צילום האוכל. אני מאמין שכאשר התמונה של האוכל מושלמת – בלוטות הטעם של הקהל עובדות, והוא מצביע ברגליים. הוא ירצה לטעום מהאוכל שלכם, וכמה שיותר מהר.

אז מה קורה כאשר אתם קובעים צילום אוכל ואנחנו מתחילים לעבוד?

כאשר החלטנו על עבודת צילום משותפת, אנחנו לא רק קובעים תאריך ביומן וזהו. עוד לפני שאני מגיע אליכם למטבח לצלם – נדרש תכנון מדוקדק על מנת שיום הצילום יעבור חָלָק, ונפיק ממנו את המירב והמיטב.

בהזמנת צילומי אוכל, אחד הדברים שקובעים הוא האם נדרש לנו יום צילום שלם (8 שעות), או חצי יום (4 שעות). נקבע זאת לפי מספר המנות שנרצה לצלם.

אנחנו עורכים שיחה טלפונית ומחליטים בה הרבה דברים לקראת אותם צילומי אוכל. בשלב הראשון של צילום אוכל אנחנו משוחחים ועוברים על התפריט, ומחליטים מהן המנות שאותן נרצה לצלם. כאן עורכים תכנון נוח של סדר המנות שייצאו לצילום.

המטרה בכל התכנון היא לעבוד יעיל ביום הצילום. כי בגלל שאני כצלם מגיע למספר שעות קצוב כפי שסוכם, אז עדיף לעבוד ברצף וביעילות כמעט ללא זמני המתנה בין מנה למנה.

בעבודת צילומי אוכל – אחרי צילום של כל מנה, לפעמים אפשר לצלם את המנה הבאה מיד, ולפעמים, אם מדובר במנה יותר מורכבת, נדרשות עוד כמה דקות ארוכות של הכנת המנה הבאה, ולכן יש צורך בהמתנה של 15-20 דקות עד לצילום המנה הבאה.

כאמור אנחנו מתכננים את סדר המנות שיצולמו בתכנון צילומי אוכל – מנות שלא נשמרות אחרי ההכנה יצולמו ראשונות, ומנות שנראות יציבות גם אחרי כמה שעות של הכנה יוכלו להיות מצולמות בסוף הסשן.

חשוב לדאוג שהמנות בצילום ייראו טריות, ולכן יש לקחת זאת בחשבון מראש כשעושים צילום אוכל. יש מנות שנראות נהדר גם שעות לאחר הכנתן, ויש מנות שכמה דקות אחרי שהן יוצאות, המראה שלהם פחות יפה.

אם ישנה מנה מסובכת להכנה ולעיצוב עדיף להכין אותה מראש, על מנת שלא יהיה צריך לחכות שעות עד להכנה שלה לצילום.

אז אם קבעת איתי צילומי אוכל, שיחת התכנון תהווה הכנה מצוינת שתביא את כולם מוכנים ליום הצילום עצמו. מלבד התכנון המדוקדק, שאנחנו עובדים עליו בשיחה, אני מסביר איך אני עובד, מה יקרה ביום הצילום, אומר ללקוח מה בדיוק להכין לאותו יום. הכול קורה מראש ובתכנון כדי שהכול יעבור טוב.

אני אוהב את העבודה שלי, אז חבל שאני אשב ואחכה. עדיף שאני אנצל את כל השעות שאני נמצא אצלכם לעבודה טובה ויעילה. זו המטרה שלנו שלשמה הזמנתם צילומי אוכל.

אחרי הצילומים יש עוד עבודה לא מעטה. בתום העבודה של צילום אוכל יש לי במצלמה ובמסך המחשב תוצרים של מאות ואלפי תמונות. אני עובר על כל התמונות במחשב שלי בסטודיו, בוחר את הטובות ביותר, ודואג ליצור עבודת ריטוש כך שהתוצאה תצא מושלמת לשביעות רצון הלקוח ובעיקר שביעות הרצון שלי – קחו בחשבון שאני מאוד מחמיר כי יש לי את העין המקצועית. אז אם זה עובר את הביקורת שלי, זה טוב.

ובסוף, אחרי כל המסע הזה, כמה ימים אחרי יום הצילום הלקוח מקבל מבחר תמונות מעולות ואיכותיות שעוזרות לו מאוד בחשיפה ובפרסום מול הלקוחות.

זו המהות של צילום אוכל.

הציוד של צלמי אוכל מקצועיים שעוזר להשיג תוצרים מושלמים

יש צלמי אוכל רבים, כל אחד הגישה והשיטה שלו, אך המטרה היא אחת – צילום אוכל משובח.

אני צלם אוכל הרבה שנים, וקודם כל השירות של צילום אוכל שאני מעניק הוא כזה שנועד לשרת אנשים. בין אם אני מגיע למסעדה או לאדם שמבשל בבית, אני מבין שמי שעוסק באוכל חייב את המטבח שלו צמוד כדי להכין את המנות לארוחה.

לכן, כשמזמינים אותי לצילומי אוכל, אני זה שמגיע אליכם למטבח. רצוי שתמצאו צלמי אוכל שמגיעים אליכם. צילומי מנות אוכל חייבים להתבצע באזור המטבח של הלקוח, כי המטבח הוא מרחב העבודה שלו שבו הוא מכין את הכול: מבשל, אופה, מכין, מערבב, וגם מצָלְחֵת (מניח על הצלחת ומעצב) את המנה.  

אני מגיע לכל מטבח – מטבח של מסעדה, של בית קפה או מטבח ביתי. המטבח האישי זה המקום הטבעי שממנו הלקוח יוכל להוציא את המנות באופן הטוב ביותר שיהיו מוכנות לצילום. והרי זה מה שאנחנו רוצים כשמזמינים צילום אוכל – שהמנות ייראו הכי יפה על מנת שיצטלמו טוב.

בשביל שתתבצע עבודה מצוינת, צלמי אוכל זקוקים לציוד המקצועי והטוב ביותר.

כאשר מזמינים אותי לעבודת צילום אוכל אני  מגיע ללקוח עם כל הסטודיו שלי. זה אולי נשמע קצת הרבה, אבל זה מה שקורה בפועל.

אני מקפל את הסטודיו שלי לרכב, ומגיע עם כל ציוד הצילום הנדרש. זה ציוד מקצועי, רב וכבד, אבל זה מה שצריך כדי שתצא התוצאה הכי מושלמת עבורי ועבור הלקוח. כי ככה זה ציוד מקצועי של צלמי אוכל.

אני מגיע למקום הצילום זמן מה לפני המועד שנקבע לשעת הצילום. אני נכנס לשטח עם כל הציוד שהבאתי, ותוך כמה דקות יש סטודיו שלם בתוך המטבח של הלקוח שלי, או בחדר סמוך אליו.

המטבח אחראי לפעולת הכנת המנות. ואני עם הציוד שלי אחראי לעבודת הצילום.

אם אתם מזמינים צלמי אוכל מקצועיים וטובים, יהיה להם ציוד טוב ומקצועי.

מה הציוד שאני מביא איתי? מצלמה מקצועית, פלאשים מקצועיים של סטודיו, חצובה, אביזרים, מחשב נייד על מנת לבחון את הצילומים בלייב על המסך הגדול, כדי לדעת מה הכיוונים שאנחנו אוהבים יותר בצילומים. בזמן אמת.

בנוסף, אני מביא רקעים מיוחדים לצילומים. אלו יכולים להיות רקעים צבעוניים, רקעים עם דוגמאות, גם רקעים דמויי עץ, דמויי בטון, דמויי שיש, כל רקע וצבע ודוגמה שיחמיאו לצילום מנה מסוימת – ישתתפו בצילום.  

בגלל שאני צלם אוכל ותיק שעובד הרבה שנים בתחום צילום אוכל, יש לי גם בוצ’רים מיוחדים שהלקוחות שאני מגיע אליהם מאוד אוהבים. אנחנו מציבים אותם כחלק מהסט של הצילום, והם מוסיפים הרבה עומק ועניין למנות מסוימות. יש מנות שהצילום על גבי בוצ’ר מוציא אותן עוד יותר פוטוגניות ומגרות את העין. זוהי קומפוזיציה שמביאה פן קצת פראי, שמגדיל את העניין במנה.

אז אתם כבר מבינים – אם החלטתם לבחור צלמי אוכל מקצועיים והזמנתם צילום אוכל, אתם תרוויחו מזה. כי תקבלו את העבודה הכי מקצועית ואיכותית, שתעזור מאוד לעסק שלכם.

 

כך הזמנת צלם אוכל תחסוך לכם הרבה שאלות ביום הצילום

דיברנו על תכנון מראש שנדרש עבור צילום אוכל. ואת כל התכנון עושים עם צלם אוכל, זה שהזמנתם.

כאמור, לפני הצילום מתכננים אילו מנות יוכנו ויצולמו. כאשר אני יודע מהן המנות, אני גם מסייע וחושב על תכנון כל הקומפוזיציה: הכלים שעליהם יוצבו המנות, הרקעים לצילום, הצבעים שיהיו ברקע, מתכננים הכול באופן האופטימלי והכי טוב שישרת את המנות.

יחד עם זאת, בתור צלם אוכל עם ניסיון רב, חשוב לי שתמיד תהיה לי את האפשרות לבחון את התמונות כבר בזמן הצילום עצמו. לראות איך הכול יוצא כדי לדעת אם יש צורך לשפר משהו.

אז בגלל שאני אוהב לראות הכול בזמן אמת ורוצה להפיק את המירב ביום הצילום, אני מביא לצילומים את המחשב הנייד שלי שמחובר למצלמה. זה מאפשר לי לראות כל תמונה על גבי מסך המחשב הגדול, כמו שהיא נראית באמת, ולא לראות אותה רק באופן מוקטן במצלמה. זה חשוב כשעושים צילום אוכל.

אז לאחר צילום של כל מנה האפשרות הזאת עוזרת לתכנן ולדון –  האם הרקע מתאים? האם הקומפוזיציה מתאימה? האם צריך להזיז משהו? להחליף משהו על מנת שהמנה תיראה עוד יותר לטעמנו?

וככה אפשר “לשחק” בקלות עם כל הקומפוזיציה עד לכזאת שאנחנו ממש מרוצים ממנה. צלם אוכל טוב יודע לתכנן הכול.

המנות מצולמות ברובן על גבי כלים – צלחות, צלוחיות, קערות וכד’. גם כאן צלם אוכל יכול לעזור לכם. אני מעניק עצות מה מומלץ.

אני ממליץ ללקוחות לשים את המנות על גבי כלים שיתאימו, שיהיו ברוח המנות וברוח הסגנון של המטבח שלכם ומה שאתם רוצים לשדר.

עוד המלצה שאני מעניק בתור צלם אוכל – לא חייבים רק כלים לבנים. אפשר להשתמש בכלים צבעוניים, אבל לא צבעוניים מדי. כלים צבעוניים מדי עלולים ללכוד את תשומת הלב של העין יותר מהמנה. ואנחנו לא רוצים שהכלים יגנבו את ההצגה למנות שלנו.

בדרך כלל רצוי צבעים ניטרליים. מהם? לבן, שחור, אפור, גוונים מעושנים, וכל גוון שלא יהיה רועש מדי. יש לקוחות שאוהבים כלים עם דוגמאות. למשל פרחים עדינים או טרנד של נקודות קטנות בכלים. אנחנו מתחשבים בטעם הלקוח ובוחנים כל מקרה לגופו, שזה אכן מתאים ומשרת את המנה שצילמנו. כאשר זה מוסיף חן ולא גונב את ההצגה מהמנה – זה בסדר גמור.

צילום אוכל כולל לרוב גם סטיילינג. במרבית המקרים בצילומי האוכל שאני מבצע אני מסייע בסטיילינג. זה יכול לבוא לידי ביטוי בשלל אופנים. על ידי הוספה מסביב של פריטי אוכל, למשל ירקות או פירות, של קישוטים, או  אלמנטים מיוחדים שונים שמוסיפים לצילום. אלמנטים של הטבע זה דבר שנחמד להוסיף. למשל עלים, ענפים, פרחים – תלוי במנה. גם התאמת הרקעים היא חלק חשוב מכל התכנון והסטיילינג.

מה שכמובן אני אומר עליו “לא” בגדול מבחינתי זה שימוש בכלים חד פעמיים. צלם אוכל מקצועי שמכבד את עצמו לא ירצה לצלם צילומי מנות בכלים חד פעמיים. גם אם אתם בעלי עסק שמגיש אוכל בכלים חד פעמיים, עדיין לא מצלמים מנות בכלים חד פעמיים. זה מאוד לא מחמיא למנות, מוזיל אותן, פוגם ביופי ובאסתטיות של התמונה כולה.

את המנות במקרה כזה יש לצלם על גבי כלים שהובאו במיוחד לצילום, ואפשרות נוספת היא לצלם על גבי בוצ’ר מיוחד ומרשים בקומפוזיציה מתאימה. בכל מקרה כל דבר עדיף מאשר צילום על כלים חד פעמיים.

יש לכם עסק קולינרי ואתם רוצים תמונות טובות ויפות של המנות שלכם. הקפידו לבחור צלם אוכל טוב, והזמינו שירות של צילום אוכל שיעזור לעסק שלכם.

אז מיהם העסקים שזקוקים לשירותי צילום קולינריה? כולם. החל ממסעדה גדולה ועד עסק לבישול ביתי קטן

צילום אוכל הוא שירות חשוב עבור עסקים בתחום המזון, כי אין כמו צילומים יפים ומעוררים של אוכל כדי לגרום לקהל הלקוחות לרוץ אליכם ולרצות לטעום את מה שיש לכם להציע.

שירותי צילום קולינריה מוצע לחברות ועסקים בכל הגדלים. ממסעדה גדולה ובית קפה ועד לאנשים שעוסקים בבישול אוכל בבית ומכירה ללקוחות. צילום אוכל נועד לעסקים גדולים, בינוניים וקטנים.

מיהם העסקים שצריכים צילום קולינריה?

מסעדות ובתי קפה – המטבחים מוציאים את המנות, והצילומים נעשים בשטח המסעדה ובית הקפה. הצילום מתאימים לכל מטרה, כולל לפרסומות, מודעות, שלטים ולתפריט של המקום.

קייטרינג – צילומי מנות של חברות המספקות שירותי קייטרינג נקבעים בשטח המטבח שלהם. מבחר המנות שלהם לרוב גדול, ואנו מחליטים על המנות שרוצים להבליט ושיצולמו.

עסקים של אוכל ביתי – בשנים האחרונות פרחו עסקים של בשלנים ביתיים שמכינים ומוכרים ללקוחות פרטיים או לפעמים לחברות וארגונים. גם לעסק ביתי קטן יש אתר או דפים עסקיים ברשתות החברתיות, וצילומים של המנות יסייעו לו להתקדם במהירות.

למעשה, כשמדובר בעסק קטן וביתי, צילומי המנות משחקים תפקיד חשוב. צילום אוכל מתאים מאוד לעסקים של בישול ביתי. גם לעסקים של קונדיטורים שמכינים בבית עוגות – אבל כאן לוקחים בחשבון שכמות העוגות שניתן להכין מראש לצילום מוגבלת, בבית קשה להכין מראש ולשמר מעל ל-10 עוגות שייראו במיטבן ללא קירור ושימור. עוד דברים שקונדיטורים ואופים יוצרים ושקל לצלם – עוגיות, ממתקים, חבילות מתוקות ועוד.

באופן אישי, אני רוצה לספר על צילום קולינריה, שבצילומים הללו של עסקים ביתיים יש קסם מיוחד, כשאנחנו נמצאים בדרך כלל בתוך הבית של בעל העסק, שמבשל ומכין מנות באהבה, ומארח אותנו בפינה הפרטית שלו.

עוד מילה על העסקים הקטנים – גם אם עסק הוא קטן, הוא לא צריך להרגיש שעליו להסתפק בפחות. אל תסתפקו במצלמה של טלפון סלולרי, בלי תאורה ובלי אווירה ותכנון. תזמינו צילום אוכל על ידי צלם שעוסק בכך. כשמזמינים אותי, אני מביא את הסטודיו שלי לכל מקום ואתם מקבלים ציוד מקצועי ותוצאות של צילומים איכותיים.

בדרך כלל גודל העסק משפיע על ההחלטה של היקף הצילום. אם נדרשים צילומים של מנות רבות נדרש יום צילומים שלם (8 שעות), ואם יש צורך בצילום של פחות מנות מספיק חצי יום צילום (4 שעות).

כמה תמונות אני מצלם? תלוי בקצב ובמורכבות של המנות ובהמתנה בין מנה למנה. בימי הצילום מצלמים מאות ואלפי תמונות. בסוף היום אני מפיק לעסק עשרות תמונות, הטובות ביותר, לפי הנדרש מראש.

כמה תמונות יש לעסק בתום יום צילום אוכל?

ביום צילום קולינריה שלם מפיקים 70-100 תמונות, כשלכל מנה יש שתיים-שלוש תמונות. עסק גדול חייב מגוון גדול של צילומים, הוא זקוק לסטוק גדול ושלם על מנת שיוכל לגוון ולהחליף בכל פעם תמונות בפרסומים שלו.

בחצי יום צילום מפיקים 35-50 צילומים. זה מתאים לעסקים קטנים עם מבחר מצומצם של מנות.

התמונות של צילום קולינריה שמפיקים יכולות לשמש לכל דבר: לאתר, לתפריט, לרשתות החברתיות, לפרסומים, פרסומות, ועוד. אפשר אפילו להדפיס אותן לפוסטרים ענקיים בשלטים, כי כל תמונה שאני שולח יוצאת ברזולוציה מקסימלית איכותית לפרסום.

עסק בכל גודל – אל תוותרו על שירותי צילום אוכל.

השורה התחתונה: הזמנת שירות צילום אוכל תורמת המון לעסק שלכם!

צילום אוכל, כבר הבנו, כולל הרבה יותר עבודה מאשר יום הצילום עצמו. הוא כולל שלבים של תכנון מראש כדי שיבוצע באופן הכי טוב ויעיל. הוא כולל שעות של עבודה בסטודיו של ריטוש התמונות ויצירת התמונות הכי איכותיות לפרסום.

בין לבין הוא כולל הרבה ידע של צלם שנותן הרבה טיפים ועזרה שיחסכו לכם המון. וגם עין מקצועית וציוד מקצועי, כשהכול יוצר את התמונות האיכותיות ביותר.

עבודת צילום אוכל היא לא מוצר מדף. שפשוט לוקחים מהמדף ומעבירים בקופה. זהו שירות מורכב הרבה יותר, מבוסס ידע וניסיון.

כשלקוחות פונים אליי ושואלים מהו המחיר של יום או חצי יום צילום אוכל, חשוב להבין כי בגלל שלא מדובר במוצר מדף, לא תמיד אפשר לשלוף ברגע את המחיר. אני צריך להכיר את הלקוח, להבין את הצרכים שלו, לשאול שאלות חשובות ולהבין, כדי לדעת איך אני יכול לעזור לו בצורה הכי טובה.

כאמור העבודה לא מתבצעת רק ביום הצילום ולא כוללת רק כמה “קליקים” של המצלמה לכמה שעות וזהו.

יש כמה שלבים שבמהלכם מתבצעת העבודה של צילום אוכל:

לפני הצילום – שיחות ותכנון מראש של הכול. זה דורש ארגון וזמן לתכנן ולייעץ על מנת שהעבודה תתבצע ביעילות.  

יום הצילום – 4-8 שעות עבודה בשטח, כשאני מביא את הסטודיו שלי אליכם ודואג לנצל את הזמן בצורה הכי טובה..

אחרי הצילום – מתוך אלפי תמונות, יש עבודה של לפחות יומיים על המחשב שכוללת עבודת ריטוש קפדנית ומדוקדקת, על מנת שייצאו תמונות מושלמות. במקרה של צילום אוכל זה הכי נדרש. כי המטרה לעורר את הקורא לרצות לאכול את מה שהוא רואה.

מה עוד נמצא ברקע בכל העבודה:

מוניטין של הצלם – צלם ותיק ומנוסה יודע להפיק את המירב ביום הצילום. לצלם הרבה מנות וגם לדאוג שהעבודה תהיה איכותית. לפעמים שווה לשלם לצלם מקצועי שיעשה את העבודה מושלם, מאשר להסתפק בשירות זול, שרק יכול לגדיל לכם את ההוצאות – גם משום שתצטרכו להזמין שוב צלם. או משום שהצילומים לא יסייעו לכם בשיווק. ואז בעצם הם לא עושים את העבודה.

ציוד איכותי – ציוד מקצועי ואיכותי של צלם מנוסה הוא יקר מאוד. אז אתם יודעים שהזמנתם איש מקצוע שיש לו את הציוד שיעזור לתמונות שלכם להיראות בליגה הכי גבוהה. צלם ותיק של צילום אוכל יביא כאמור גם ציוד לקומפוזיציה ולצילום – רקעים, אביזרים ועוד. הוא גם יסייע לכם עם שירותי סטיילינג, ובעצם יעניק לכם עבודה שחוסכת לכם המון זמן, טירחה וכסף.

יש עוד כמה שאלות לפני שאני נותן הצעת מחיר לצילום האוכל. אני מבין היכן נמצא הלקוח. אם מדובר ביישוב רחוק ייתכן וההצעה תהיה קצת גבוהה יותר בגלל זמן הנסיעה.

ההצעה על צילום אוכל מושפעת מאוד מהצרכים והמטרות של הלקוח. אני אבין אם מדובר בצילומים סטנדרטיים של מנות, או צילומים מיוחדים יותר שידרשו יותר מאמצים, למשל צילום לפרסומת.

אחרי הבנה של כל הנתונים אני יכול לתת הצעת מחיר מסודרת, שכוללת בתוכה את האיכות והמקצועיות שאני מביא, וחוסכת הרבה כסף ללקוח.

מקווה שהיה לכם מועיל ומעניין. עד כאן המידע שריכזתי עבורכם על צילום אוכל.

 

תפריט נגישות

AlexDonin - צלם אוכל, צלם מוצר, צלם תכשיטים, צלם עיצוב פנים, צלם מזון, צלם אדריכלות, צילום מקצועי, צילום פקשוטים, צילום לאמזון