צילום מזון – הפתרון שיביא יותר לקוחות לעסקי המזון שלכם

מחפשים צילום מזון לעסק? כך תבחרו את אנשי המקצוע הטובים ביותר לצילום המושלם

תוכן המאמר:

 

החשיבות של בחירת צילום מזון מקצועי לעסק

 

צילום מזון הוא הדבר ההכרחי שכל בעל עסק בתחום של מזון, אוכל, קולינריה, וכדומה, זקוק לו כדי לקדם את העסק. וכמובן שבשביל שהקידום יהיה הטוב ביותר – חשוב שזה יהיה צילום מזון מקצועי.

כאשר יש לכם עסק בתחום המזון וקולינריה, בין אם מדובר במסעדה, או מפעל שמייצר מוצרי מזון, בין אם אתם שפים שמעניקים שירותי הכנת אוכל, או קייטרינג, אחד הדברים המהותיים לעסק שלכם הוא ליצור תמונות מרהיבות של צילום מזון מקצועי.

כל אדם אוהב לאכול, וכל אדם ישמח לקנות מוצר בתחום המזון ואוכל, בין אם

צילום מזון
צילום מזון

זו מנה במסעדה או אוכל טעים מוכן בסופרמרקט.

הלקוחות שלכם, כמו כל אדם, הם אנשים שאוהבים וצורכים אוכל ומזון.

אחד הדברים שהכי יסייעו להם להחליט לקנות ולרכוש, זה לראות את האוכל מול העיניים.

צילום מזון הוא שלב בסיסי והכרחי שמסייע לכל בעל עסק למכור את האוכל שהוא מציע לקהל. ואפילו יותר מזה – צילום מזון מקצועי הוא חובה, כי כאשר המזון מצולם בצורה הכי טובה, אז אין ספק שבלוטות הטעם של הלקוחות יעבדו הרבה יותר. להבדיל מצילום מזון לא מקצועי, שהמזון ייראה פחות מפתה, ופחות “ישכנע” את הלקוחות.

אז הסכמנו שבכל הנוגע לתחום האוכל והמזון, הקהל צורך את האוכל בעזרת העיניים, ומה שהוא רואה לנגד עיניו מעורר את בלוטות הטעם שלו. כאשר תדאגו ליצור צילום מזון מקצועי למוצרים שיש לכם להציע, הסיכויים גדולים שהמנות שאתם מציעים ייצאו פוטוגניות ומעוררות תיאבון.

בעל עסק! על מנת לגרום ליותר לקוחות לקנות את המוצרים שלך ולהגדיל מכירות, חשוב שיהיו לך צילומים טובים ואיכותיים של המוצרים שלך. תדאגו להזמין צלם מקצועי לביצוע העבודה. אספר על עצמי – אני צלם שאוהב את המקצוע. אני ניגש לכל צילום בשמחה ובאהבה ורוצה להוציא את התמונות הכי יפות, הכי טובות, הכי איכותיות והכי מקצועיות – עבורך ועבור העסק שלך.

צילום מזון על ידי צלם לא מקצועי, או צילום שיתקיים במצלמה בסיסית שאינה מקצועית, לא יעשה את אותה עבודה שיעשה צילום מזון מקצועי.

צילומי מזון מקצועיים – למה חשוב לבחור צלם מזון איכותי?

אם אתה רוצה להזמין צילומי מזון מקצועיים לעסק שלך,

סביר שיש לך עסק בתחום הקולינריה – בין אם זו מסעדה, בית קפה, שירות משלוחי אוכל לעסקים ולאנשים פרטיים, ועוד.

בכל המקרים, אתה צריך צילום מזון, כי אתה תזדקק שיהיו לעסק שלך צילומי מזון איכותיים וטובים.

אני ממליץ שתדאג לכך שיהיו לך את הצילומים הטובים ביותר למזון ולאוכל שאתה מציע, מכיוון שאם יהיו לך צילומי מזון מקצועיים ואיכותיים הדבר יסייע לך מאוד בשיווק ובמכירות של העסק. זאת הסיבה שנולד התחום של צילום מזון.

תחשבו על עצמכם, כחובבי אוכל ומזון. חישבו על המאכלים שאתם אוהבים. יש להניח שאתם אוהבים לאכול מאכלים שנראים לכם טוב בעיניים. ויש סיכוי רב שמאכלים שנראים פחות טוב, פחות יתחשק לכם לאכול אותם.

עכשיו תחשבו על הלקוח שלכם, על לקוח שאולי מכיר אתכם ואולי לא מכיר אתכם, אבל אתם מעוניינים שהוא לא רק יצפה בכל התמונות והצילומים היפים שהכנתם, אלא גם ירצה לקנות. אתם מבינים כמה ההשקעה בנושא של צילום מזון חשובה כאן.

צילומי מזון איכותיים, יפים, מושכים, יעזרו מאוד לשכנע את הקהל שלכם לרכוש את המאכלים שלכם.

לעומת זאת צילום מזון שאינו איכותי ומקצועי, רוב הסיכויים שיגרום ללקוח שלכם לוותר על האוכל. וחבל.

בסך הכול עבדתם, טרחתם, יצרתם, דאגתם לאוכל שנראה טוב מזמין ומגרה. ואז דווקא בשלב החשוב ביותר, של צילומי מזון, לא חשבתם עד הסוף, ולא טרחתם לדאוג להזמין צלם מקצועי לצלם את האוכל שהכנתם.

אז תזכרו, שהדבר שהכי יעזור לעסק שלכם בתחום המזון והקולינריה זה צילום מזון איכותי וטוב.

כיצד צלם מזון מקצועי טוב ואיכותי יעזור לעסק שלכם

צלם מזון טוב ומקצועי יעשה שירות מצוין לעסק שלכם.

אם אתם צריכים צילום מזון לעסק שלכם, תדאגו לבחור צלם מזון שאתם תהיו איתו בראש שקט, שתדעו שהוא יעשה את העבודה הכי טובה לעסק שלכם.

מישהו שתראו שהיחס שלו מקצועי ורציני, ושהוא חושב הרבה, וחוקר איך להביא את התוצאה הכי טובה של צילומים הכי טובים לעסק שלכם.

מחפשים צלם מזון? הנה דוגמה של צילומים שעשיתי עבור לקוחות.

פנה אלי לקוח בשם ליאור, שפתח לא מזמן עסק חדש למכירת המבורגרים במתחם ענק בחולון.

הוא היה זקוק לצילומים מקצועיים של כל התפריט שלו במסעדה, הוא רצה שירותי צילום מזון, חיפש צלם מזון ופנה אליי.

העבודה התבצעה בצורה מקצועית ובכמה שלבים.

קודם כל יצא לי לשוחח איתו ולהכיר את המוצרים שבתפריט, כדי שאני אוכל לתכנן בראש איך לעשות את העבודה הכי טובה של צילום מזון.

אחרי שיצא לי להבין אילו סוגי מזון יש בתפריט שלו, מה האוכל שהוא מציע, אני התחלתי לחשוב ולתכנן איך אבצע את עבודת הצילום.

ואז, אחרי ההיכרות והתכנון, אני הכנתי אותו לכל מה שיידרש באותו יום צילום. בתור צלם מזון, אני דואג לרוב העבודה מסביב, הלקוח לא צריך לטרוח בכל מה שנוגע לעבודת הצילום.

לצורך צילום מזון, אני צריך את שיתוף הפעולה שלו בהכנת המזון, וזה דבר שהוא יודע לעשות טוב ועושה על בסיס יומיומי.

למשל? אם אנחנו רוצים לצלם את כל המנות של התפריט, אז חייבים כמובן להכין אותן. הסברתי ללקוח מראש שההכנה צריכה להיות מתוכננת, ככה שבכל פעם תצא לי מנה טרייה לצילום. זה לא שווה שיכינו מנה שתחכה שעה בחוץ, ואז היא עלולה להיראות פחות טוב. כשעוסקים בתחום צילום מזון חושבים על הכול. גם על טריות המנה והנראות שלה כשהיא מוכנה.

צילום מזון
צילום מזון

ואז הגיע שלב הביצוע. אני הגעתי למקום עם כל הציוד המקצועי שלי ופתחתי במסעדה מיני סטודיו. וזה מה שקורה כאשר מחפשים צלם מזון מקצועי ופונים אליו. הכול עובד כמו שעון. כי כמו שאמרתי – המטרה שלי הייתה להשאיר ללקוח מינימום עבודה, למעט הכנת האוכל.

התחלתי לצלם. ובגלל שהכנתי מראש שחשוב שהמנות יגיעו אליי אחת אחרי השנייה הכי טריות ומסודרות, העובדים במסעדה דאגו לכך שזה יקרה.

כך עובד צילום מזון טוב. המנות יצאו וצולמו כל אחת. כל מנה הייתה טרייה, נראתה מצוין, ודאגתי לצלם כמה וכמה טייקים מכל מנה, כדי שתהיה לי תמונה מושלמת של כל מנה במסעדה.

ואז נגמר יום הצילום. ובא השלב הבא של צילום מזון.

חזרתי הביתה עם מאות תמונות שצילמתי. אני עובר על כל תמונה ודואג למצוא את התמונה הטובה ביותר של כל מנה. לפעמים כמה תמונות מכל מנה.

צלם מזון מיומן יודע לשלוף את התמונות הטובות ביותר. ואז, כל תמונה שבחרתי אני עושה לה עיבוד בתוכנות במחשב. המטרה היא לשפר עוד יותר את המנות שכבר נראות טוב. בעזרת העיבוד – במקום להיראות טוב מאוד הן נראות מצוין.

רק אחרי שהתמונות מעובדות ומרוטשות אני שולח אותן ללקוח.

זאת אומרת שאני חוסך ללקוח את כל השלב המתיש של לעבור תמונה תמונה ולחפש הבדלים איפה המנה נראית הכי טוב. אני עושה את זה עם העין המקצועית שלי, זה דבר שאני בתור צלם מזון יכול לזהות מצוין.  ובנוסף, כל תמונה שיש אני דואג עד יותר ועוד יותר לשפר בעזרת העיבוד והליטוש.

אתם יכולים לראות כאן תמונות של צילומים מהמסעדה, של מנות מהתפריט: המבורגרים, שווארמה, קציצות ועוד.

ליאור והמשפחה שלו היו מאוד מרוצם מהתמונות, ומיד התחילו לפרסם אותן  ברשתות החברתיות. לצד התמונות הם פרסמו את התפריט החדש, וגם שלחו אותו להדפסה.

עכשיו יש להם מנות חדשות, תפריט חדש מודפס, וכמובן תמונות טובות ומקצועיות של המנות בתפריט. התמונות הללו עוזרות להם מאוד בכל פעולות שיווק העסק.

אז אתם בוודאי מבינים עד כמה צילום מזון זה דבר חשוב, וכמה בחירה של צלם מזון טוב עוזרת לכם ולעסק.

יש הרבה צלמי מזון, איך נדע לבחור את הצלם המתאים לנו?

העסק שלכם זקוק לשירותי צילום מזון.

צילום מזון
צילום מזון

חשוב מאוד שזה יהיה צילום מקצועי, כי אנחנו מבינים שכאשר מדובר בצילומי מזון, ככל שהאוכל נראה יותר טוב בתמונה, כך הלקוחות יותר יתעניינו וירצו לקנות מכם.

אתם מחפשים צלם מקצועי ורואים שיש רשימה ארוכה של צלמי מזון, איך תדעו בעצם את מי לבחור מתוך הרשימה?

חשוב שמתוך רשימת צלמי מזון שתראו לפניכם, תבחרו צלם מזון שאתם מתחברים אליו, את החיבור אפשר לבדוק לפי פרמטרים שונים. אתם כבר תדעו להרגיש ולחוש במהלך הפנייה לאותו צלם מתוך הרשימה, אם הוא הצלם עבורכם.

אז הנה כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לבחור את הצלם שהכי מתאים עבורכם לביצוע עבודת צילום מזון לעסק שלכם.

אז בשביל למצוא צלם מתאים לעסק שלך אתה צריך להיכנס לאתרים של צלמי מזון ולראות תמונות שהם צילמו ופרסמו. פה אתם בוחרים עם העיניים, אתם רואים ובוחנים אילו תמונות של מזון אהבתם, ולפי זה מסמנים לעצמכם שהצלם הזה מעניין אתכם, ואולי אתם תפנו אליו הלאה להמשך בירור.

בשלב הבא תבחרו סגנון צילום מזון שהכי מתאים לכם. יש הרבה מאוד צלמי מזון, לכל צלם יש סגנון משלו. ולפעמים לאותו צלם יש כמה סגנונות צילום. אז בתוך כל הצילומים שאתם מחפשים, תחפשו את סגנונות הצילום שמדברים אליכם.

סגנונות זה יכול להיות הרבה דברים – אור וצל, רקעים, קומפוזיציה, פוקוס, צבעים, וכל דבר שהעין שלכם רואה ואוהבת.

בתחום של צילום מזון יש המון אפשרויות. אז קודם כל חשוב שאתם מתחברים ואוהבים את הצילומים ואת סגנון הצילום של הצלם המסוים.

ואז מתוך רשימה של צלמי מזון, מגיע השלב שבו אתם פונים לצלם לבירורים.

בפנייה שימו לב שצלם מקצועי ישאל אתכם שאלות. הוא קודם כל ירצה להבין מה יש לכם, ומשם בכלל יוכל להבין מה נדרש ממנו בעבודת הצילום איתכם, ולתת לפי זה הצעת מחיר.

אנו מדברים על עבודת צילום מזון. אז בין השאלות הרבות שחשוב לצלם המקצועי לדעת, שאלות לדוגמה של צלמי מזון: מהו העסק שלכם? איזה מזון יש לכם לצלם? מהי מטרת הצילומים (האם צילום לתפריט, לרשתו חברתיות, לאתר, למודעה…)?

הצלם גם יברר היכן אתם נמצאים. ולפי הבנה מעמיקה של כל התנאים אתם בעצם תחליטו יחד האם הצילומים יתקיימו בסטודיו של הצלם, או אצלכם.

רק אחרי בירורים בסיסיים של כל מה שדרוש, רק אז הצלם יכול לתת לכם הצעת מחיר מסודרת, כשהוא יודע מהם הצילומים הנדרשים, ואיך תתבצע עבודת הצילום.

צלמי מזון מחליטים לפי השאלות ששאלו את הלקוח בעל העסק. אני, במרבית הפעמים אני בוחר לצלם בבית העסק. כך קל יותר ולהכין ולהגיש לי את המנות לצילומים. בעל העסק לא צריך לדאוג לשום דבר שקשור להכנות לצילום.

אני בונה מיני סטודיו קטן בתוך בית העסק או המסעדה. אני פשוט מביא את כל הציוד הדרוש וכל העזרים שאני צריך בשביל שייצאו צילומים טובים.

אז לאחר שהתקשרתם לצלם, הסברתם לו מה צריך לצלם, מה המנות שלכם, היכן מצלמים, מה המחיר וכדומה, אז אפשר להתקדם לעבודת צילום מזון.  

כחלק מהבחירה שלכם חשוב שתרגישו נוח עם הצלם. שאתם מרגישים שאפשר להתייעץ איתו על כל מיני שאלות. חשוב שתרגישו שהצלם עונה לכם באדיבות ולא מנפנף אתכם.

יש צלמי מזון רבים, ולא כולם יתאימו לכם בהכרח. אתם תבחרו את האחד שיתאים לכם מבחינת נקודות לבדיקה שקבעתם, והכי חשוב – יתאים לכם בהרגשה. אחרי השיחה עם הצלם אתם כבר תרגישו בבטן אם הוא מתאים לכם או לא.

צילום מזון זה הכרחי. צילומים טובים עושים הרבה עבודה. אם תפרסמו תמונה של אוכל או מזון שצילמתם לבד, אם התמונה תהיה חשוכה, לא בפוקוס, לא בקומפוזיציה הנכונה, היא לא תתפוס את העין כמו תמונה שצילם צלם מקצועי. אפשר לראות את ההבדלים ברשתות החברתיות.

צילומים מקצועיים של צלמי מזון יקבלו פי כמה לייקים ויובילו להרבה יותר מכירות, פי 2 ופי 3 לעומת צילומים לא מקצועיים, כי כבר אמרנו שהתמונה היא חלק חשוב בשיווק שלכם – כי הלקוח רואה תמונה של מזון או אוכל ובוחר שהוא רוצה לקנות מכם.

בעלי עסק בתחום המזון זקוקים לתמונות מזון מקצועיות למטרות רבות: לאתר האינטרנט, למודעות מכירה ופרסום, לרשתות חברתיות, לשלטים, לפלקטים, לחוברת תפריט, חוברת משלוחים ועוד.

צילום מזון הוא חשוב בעצם לכל מקום שבו אתם פרסמים את העסק.

לאתר שלו למכירה או פרסום.

כמה דברים שחשוב לדעת על צילום מזון וסטיילינג

 

צילום מזון מאוד מתאים לעסקים שמתעסקים במכירת מזון מוכן באריזות וגם למי שמתעסק בהכנת מזון וקייטרינג.

צילום מזון וסטיילינג קשורים אחד לשני. כי כאשר עורכים צילומים אז המטרה שיהיו מעוצבים וייראו הכי מלוטשים, כשהאוכל ייראה שם הכי פוטוגני.

האוכל פוטוגני כאשר משקיעים בהכנת הקרקע של צילום מזון וסטיילינג.

כאשר מדברים על צילום מזון, למה חשוב כל כך שיהיה גם צילום מקצועי וגם סטיילינג מעולה? כלומר צילום מזון וסטיילינג יחד?

אנשים עושים הזמנות של אוכל לפי תמונות שמתפרסמות באתר או במקום אחר שבו הם ראו את הצילום.

בגלל זה עושים צילום מזון והתמונות צריכות להיות הכי טובות ברורות ומעוררות תיאבון.

הסטיילינג המקצועי מוסיף לתמונה עניין ומדגיש את המנה עצמה.

בתחום צילום מזון יש מספר סוגי צילומים. כלומר צילום מזון וסטיילינג זו ממש תורה שלמה, שחשוב להכיר אותה.

עבודה עם צלם מקצועי בעל ניסיון תפתור לכם את כל הנושא הזה.

סוגי צילומים לדוגמה, שמשולבים עם סטיילינג:

צילום מזון ברקע לבן –

זה צילום שנעשה בשביל להראות את האריזה או המזון כמו שהם. הצילום חייב להיות ברקע לבן לחלוטין ולהראות את המזון שבצילום הכי טוב שאפשר. שכל הכתוביות באריזה יהיו ברורות ובפוקוס. אנשים שרצו לקנות את המזון מהאתר צריכים לראות אותו כמו במציאות.

רקעים צבעוניים וטקסטורות –

זהו צילום מזון וסטיילינג ברקעים צבעוניים וטקסטורות שונות מוסיף עוד טוויסט לצילום של המזון. יש הרבה אופציות לרקעים ולצבעים, ובדרך כלל רצוי שהרקעים והצבעים השונים יתאימו למזון שמצלמים.

לדוגמה:

צילום מזון על רקע עץ – זה יהיה בדרך כלל אוכל כפרי שמשדר טבע, כמו שהעץ בא מן הטבע.

צילום מזון על רקע קנבס בצבעים שונים – יכול להתאים למזון “יצירתי”. שף שמכין מנה שמעוצבת כמו אמנות, ואז הקנבס משלים את המסר האמנותי.

צילום מזון על רקע בטון ושיש – יכול להתאים למזון “הייטקי” מהעולם החדש. מנות גורמה קטנות ומינימליסטיות, שמתאימות לרקע.

כמו שאמרנו, המזון בדרך כלל מתאים לסגנון הרקעים וכך התמונה משדרת את כל המסר סביב האוכל.

צילום מזון בסגנון לייף סטייל –

זהו סגנון שהפך למאוד פופולארי בגלל הרשתות החברתיות, בעיקר באינסטגרם. בצילום יכול להיות בן אדם, או רק הידיים שלו. הוא יכול לאכול, או לקחת אוכל ביד. למזוג יין או נוזל אחר. להוסיף מרכיבים שונים למנה. בצילומים מהסוג הזה רואים איך המזון משתלב בחיים.

כל אחד מסוגי הצילומים השונים נועדו לשדר משהו אחר. ובכל מקרה – שיחה מקדימה טובה שלכם ושל הצלם תעזור לכם להשיג את המטרה.

צלם מקצועי גם ידאג לצלם את המזון שלכם בתמונות האיכותיות ביותר, וגם  ידאג ליצור עבורכם צילום מזון וסטיילינג מותאם לכל המטרה שלכם. הוא יצלם בקומפוזיציות שהכי מתאימות למטרות שלכם, למסרים שאתם רוצים לשדר, ולמקומות שבהם אתם רוצים לפרסם את התמונות.

אם הגעתם עד לכאן –

נעים מאוד, אני אלכס דונין, ותחום עיסוקי הוא צילום מזון. אם אתם מעוניינים בצילום מקצועי או בשירות של צילום מזון וסטיילינג, אתם מוזמנים לפנות אלי. אשמח להקשיב ולסייע לכם עם שאלות.

אולי נוכל לצאת לדרך יחד.

שיהיה לכם בהצלחה עם צילומי המזון, שהתמונות ייצאו יפות ויעזרו לעסק שלכם להתקדם והכול הודות לזה שבחרתם לפנות לאיש מקצוע בתחום שמאוד חשוב לפרסם את העסק שלכם – צילום מזון.

תפריט נגישות

AlexDonin - צלם אוכל, צלם מוצר, צלם תכשיטים, צלם עיצוב פנים, צלם מזון, צלם אדריכלות, צילום מקצועי, צילום פקשוטים, צילום לאמזון